1. jún je deň, ktorý už tradične patrí všetkým deťom na celom svete.

Tohtoročný MDD bol v našej MŠ opäť raz výnimočný a nezabudnuteľný – nechýbala oslava, detská radosť, smiech, ani zábava. Počasie našej oslave veľmi neprialo. Hneď z rána sa na oblohe objavili obláčiky a čoskoro aj prvé dažďové kvapôčky. Deti, tak pre zmenu, privítala trieda vyzdobená farebnými kvietkami a balónikmi a deň plný hier, súťaží, prekvapení, hudby a zábavy sa tak mohol začať. Roztočením veterných vrtuliek sa deti vybrali na okružnú cestu okolo svete, kde ich čakali zaujímavé aktivity. Dostali sa na jednotlivé stanovištia, kde prostredníctvom rôznych súťažných disciplín plnili úlohy typické  pre jednotlivé kontinenty a zároveň si  v nich preverili svoju šikovnosť, odvahu, trpezlivosť i obratnosť. Disciplíny zvládli výborne a tešili sa z výhry. Prežili dopoludnie v jedinečnej a zábavnej atmosfére. Dobre si zasúťažili, zabavili sa pri hľadaní sladkého pokladu – odmeny v podobe sladkostí a zatancovali si aj na diskotéke. Z osláv si odniesli okrem zážitkov aj veľké omaľovanky a bublifuky.

Slávnostný obed bola skvelá bodka za vydareným dňom osláv sviatku detí a najkrajším prejavom detskej vďaky boli ich rozžiarené očká a úsmev, ktorými nás obdarili.