„ … aj keď rieka veľká zdá sa,

silný človek nevzdáva sa,

vidličkou doprava, vidličkou doľava,

veď je to zábava.“

V predvečer MDD k nám zavítalo do materskej školy bábkové divadielko.

Deti sa na predstavenie veľmi tešili.  Nedočkavo posedávajúc na stoličkách upierali zrak na dvere.  Konečne! Do triedy vstúpila usmievavá teta s košíkom, v ktorom skrývala prekvapenie pre deti. Atmosféra bola úžasná. Vzájomné zoznámenie a spolupráca, zopakovanie poznatkov o ovocí a zelenine, predstavenie Janka Hraška a pesnička, zázračne preniesli deti do rozprávkového sveta a ani nevedeli ako, stali sa súčasťou rozprávky. Vzájomne komunikovali ako dobrý kamaráti, zapájali sa do ponúknutých aktivít, pomáhali Jankovi, spoločne s ním smútili aj sa tešili, tiež sa aj hanbili, smiali sa a tlieskali, spievali a nakoniec, všetci šťastní, spoločne oslávili veselým tancom dobrý koniec rozprávky. Úsmev na tvárach detí a silný potlesk na konci boli dôkazom toho, že sa deťom rozprávka páčila a že mali z predstavenia čarovný a hlboký zážitok. Na záver ešte spoločná fotografia a sľub, že sa čoskoro opäť stretneme.