Dňa 16.6.2022 žiaci 7-9. ročníka navštívili Botanickú záhradu UPJŠ a ZOO v Košiciach.

V Botanickej záhrade spoznali veľa nových tropických  rastlín – citrovníky, mangovník, banánovník, mäsožravé rastliny.  Videli veľkú zbierku kaktusov a inú pútavú flóru. Taktiež mohli vidieť exotické motýle, ktoré sa im veľmi páčili.

Z Botanickej záhrady sme sa vybrali aj do ZOO. Prehliadku sme začali teráriom s plazmi, obdivovali sme veselé  opice.  Veľký záujem vzbudili aj ostatné zvieratá a to pokojne ležiaca levica, ťavy, zebry, pelikány, surikaty a iné, ktoré vo voľnej prírode u nás nemôžeme stretnúť.

Krásny slnečný deň veľmi rýchlo ubehol. Z výletu si žiaci odniesli nové poznatky a dobrý pocit z prežitého dňa.