„Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadne vážna správa: tak ako každý rok v tomto čase, fašiangy tu máme zase“. No akéže by to boli fašiangy bez poriadnej fašiangovej zábavy? Preto sa aj deti z materskej školy rozhodli ukončiť toto najveselšie obdobie roku svojim tradičným fašiangovým karnevalom. Karnevalom sme žili celý týždeň. Pani učiteľky s deťmi zhotovovali rôzne škrabošky, ozdoby, premenili triedu na miestnosť vyzdobenú pestrofarebnými girlandami, balónmi, ktoré u detí vzbudzovali čoraz väčšiu radosť z prichádzajúceho dňa. Až konečne prišiel deň 14. február, keď  sa   materská škola premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sa stretli rôzne   rozprávkové bytosti – princeznička, čarodejnica,  kovboj, indián, víla, Batman, požiarnik, vojak…… .

 Trieda ožila vravou a veselou hudbou. Bola to riadna zábava. Masky súťažili, hrali sa, spievali, tancovali a hodovali. Verte, že tancovať a súťažiť v maskách nebolo vôbec jednoduché. Aj balónový tanec ich veľmi unavil. A keďže každé jedno dieťa bolo jedinečné a úžasné, preto i každé zvíťazilo. Odmenou bola sladká medaila, vrtuľka, píšťalka a diplom . Veru, bol to vydarený a veselý karneval. Vďaka patrí všetkým pedagogickým zamestnancom , ktorí sa pričinili o vytvorenie príjemnej fašiangovej atmosféry našim deťom.