Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila 29. september za SVETOVÝ DEŇ SRDCA. Tento deň sme si  pripomenuli aj my v našej škole na hodinách biológie.

Žiaci sa dozvedeli, aké dôležité je starať sa o svoje srdce. Pozreli si zaujímavé video o význame srdca ako dôležitého ľudského orgánu. Bola im vysvetlená funkcia srdca, výživa a ochrana, vplyv škodlivých látok, stresu a ich následne poškodenie. V druhej polovici hodiny žiaci predviedli svoju šikovnosť, nakreslili zdravé srdiečko a vytvorili plagát k Svetovému dňu srdca.

Ľudské srdce je najdôležitejším orgánom v našom tele. Keby prestalo biť, náš život by sa skončil. Okrem toho je srdce aj symbolom  lásky. Všetko nasvedčuje tomu, že si zaslúži, aby sme o ňom vedeli viac.

spracovala: Mgr. Ivana Sukovská