V piatok 1. apríla 2022 sa predškoláci z našej MŠ vybrali na návštevu za kamarátmi – prvákmi do ZŠ.

Po prvý krát zasadli do školských lavíc a pozorne sledovali prácu pani učiteľky s deťmi. Prváci nám ukázali, čo všetko sa naučili od septembra. Čítali , počítali, písali na tabuľu. Ale ani nás p. učiteľka nenechala len tak sedieť. Začala nás skúšať, čo už vieme my. Ukázala obrázok a my sme pomenovali ako sa zvieratko volá, na aké písmeno sa začína. Ešte bola zvedavá, či uhádneme hádanky, či poznáme čísla, či dokážeme písať svoje meno. Všetko sme hravo zvládli a p. učiteľka nás veľmi pochválila, že sú z nás už šikovní  budúci prváci. Na záver sme si spoločne zaspievali  pesničky a dokázali sme, že sa už nehanbíme a na školu sme pripravení. Prežívali sme radosť ,že sme si mohli vyskúšať, aké je to byť prvákom- vyskúšať si „školácke učivo“ a sedieť v školskej lavici. Ani sme sa nenazdali, že učenie je taká zábava.

Zo školy sme odchádzali s darčekmi, veselí a s nezabudnuteľnými zážitkami, že aj my budeme budúci školáci. Už teraz sa tešíme do školy.