Tohtoročná zima nám nadelila dostatok snehu. Perinbabka ním veru nešetrila a tak zimné radovánky na snehu si užili aj deti našej materskej školy v Tuhrine.

Bohatú snehovú prikrývku sme využili na zorganizovanie Dňa zimných športov – Zimnej olympiády – na našom školskom dvore.

Deti sa od rána na šantenie na snehu veľmi tešili. Konečne sa to začalo – krátky príhovor pani učiteľky a vypočutie olympijskej hymny. Olympijská vlajka, oheň a slovenská zástava v rukách deti dotvárali športovú atmosféru. Po slávnostnom sľube a športovom pokriku „Športu zdar!“ si detičky zasúťažili v behu na krátku vzdialenosť. Snehové gule sa im pre sypký sneh nedarili a tak sme ich zamenili za šišky. Pokračovalo sa v ďalšej disciplíne – v hode na kruhový terč a následne, v čo najrýchlejšom vyzbieraní šišiek do košíka. Darilo sa im aj v prehadzovaní vysokej prekážky a spätnom vyhľadaní všetkých šišiek prehodených cez špagát. Silu a bojovnosť ukázali pri vození kamaráta na boboch a rýchlosť zase v súťažení o vytvorenie najväčšej snehovej kopy pomocou lopát. Spolupatričnosť ukázali pri robení snehuliaka – to aby tie kopy nevyšli nazmar.

Radosť, šantenie a povzbudzovanie sa rozliehali po celej dedine. Nakoniec vyhrali všetci – medaila a diplom za odmenu ich potešili. A radosť im urobil aj teplý čajík od tety kuchárky, ktorý ukončil krásny športový deň plný nových zážitkov. Už teraz sa tešíme na budúci rok.