Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka sa na našej škole uskutočnilo 26. 10. 2018. Všetci žiaci prvého ročníka testovali svoje pohybové predpoklady v týchto disciplínach: Predklon v sede s dosahovaním, Telesná výška,  Ľah-sed, Telesná hmotnosť, Skok do diaľky z miesta a Výdrž v zhybe , Zostava s tyčou , Kotúľanie 3 lôpt, Vlajková naháňačka, Vytrvalostný stupňovaný člnkový beh na 20 m, Člnkový beh 4 x 10 m.

Testovanie pohybových predpokladov slúži ako dôležitá informácia pri nasmerovaní žiakov tam, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady. Výsledkom testovania je osvedčenie, ktoré žiak dostane, hovorí o druhoch, resp. okruhu športov z pohľadu ich charakteru (silové, vytrvalostné, …).

Organizátor: učitelia 1. stupňa bežných tried

spracovala: Mgr. Silvia Hrabiková