Pri príležitosti Svetového dňa Zeme sa uskutočnil na našej škole DEŇ ZEME dňa 20.4. V tento deň si všímame našu Zem viac ako inokedy, pretože má sviatok. Pre žiakov bola pripravená rozhlasová relácia, kde si žiaci mohli vypočuť príčiny a dôsledky ničenia našej Zemi. V tento deň vnímame intenzívnejšie ako po iné dni, aký neporiadok je okolo nás a ako si nevážime prostredie, v ktorom žijeme a dýchame. Práve preto sme si aj my v škole pripomenuli prostredníctvom prezentácie, čím všetkým ubližujeme našej Zemi a čo by sme mali robiť, aby sme ju zachránili. Na prvej vyučovacej hodine bola pre žiakov pripravená prezentácia ohľadom triedenia odpadov kde sa dozvedeli ako sa má správne triediť odpad. Ľudia produkujú denne viac a viac odpadkov. Vyhadzujú ich nielen do košov, ale aj na brehy riek a potokov, na okraji lesa, na polia. Po „teoretickej príprave“ sme sa rozhodli prispieť k jej záchrane aspoň tým, že sme sa vybrali vyčistiť aspoň kúsok Zeme okolo nás. V spolupráci s obcou Tuhrina, ktorá nám zabezpečila farebné vrecia na separovaný zber sme vyčistili nie len okolie našej školy ale aj okolitú prírodu.  Žiaci boli rozdelení do skupín. Skupina, ktorá bola najaktívnejšia a vyzbierala najviac odpadkov získala ocenenie.

Po dobre vykonanej práci bola pre žiakov pripravená opekačka. Týmto dňom žiaci si uvedomili, že na našej Zemi je naozaj veľké množstvo odpadkov a preto treba našu Zem chrániť!

Najviac odpadu vyzbierali žiaci I. stupňa: 0.A, I.A-III.A, II.A, III.B-IV.B.

Z II. stupňa najviac odpadu vyzbierala V.A.

Ďakujeme týmto triedam za ich usilovnosť.

Zároveň patrí veľká vďaka všetkým žiakom a učiteľom našej školy za ich vynaložené úsilie počas zberu odpadu.