V tomto školskom roku sme sa rozhodli zapojiť do celoslovenskej matematickej súťaže Matematický klokan.

Do súťaže sa zapojili štyria žiaci prvého stupňa a z druhého stupňa sa zapojilo osem žiakov. Výsledky niektorých žiakov boli povzbudzujúce do ďalšieho štúdia. Najviac sa darilo žiakom prvého stupňa, kde najlepší žiak dosiahol 46,7 % úspešnosť, priemerná úspešnosť žiakov prvého stupňa bola takmer 43 %. Žiakom druhého stupňa sa už darilo menej, no aj napriek tomu najúspešnejší žiak dosiahol 33,3 % úspešnosť. Priemerná úspešnosť žiakov druhého stupňa bola 22,5 %.

Táto súťaž bola pre žiakov novou skúsenosťou, stretli sa s netradičnými príkladmi, ktoré rozšírili ich matematické vedomosti a znalosti. Veríme, že budúci rok sa budeme tešiť z ešte lepších výsledkov.

Galéria fotografií –