Deň 22. apríl je už tradičný ako Deň Zeme. Máme radi našu planétu Zem, našu krajinu, prostredie v ktorom žijeme, a preto nám leží na srdci čistota a poriadok nášho okolia. Tento deň je veľmi významný pre všetkých ľudí, pretože si ho pripomíname ako je dôležité chrániť prírodu, a že rovnováha všetkého živého na tejto planéte je vzácna a obdivuhodná.

Deti z našej MŠ  si pripomenuli tento Deň Zeme výtvarným a pracovným stvárnením prírody, poukázali na nebezpečenstvo znečistenia prírody a dôležitosť  starostlivosti o našu Zem. Kreslili, rozprávali  o prírode, rastlinkách, zvieratkách  a živočíchoch. Vyjadrili si svoj postoj ako sa správať k prírode . Deti sa zapojili do úpravy nášho školského dvora. Zbierali sme  rôzne nečistoty ako kamene,  papiere. S využitím pracovného náradia   sme všetci doslova pracovali ako usilovné včielky. Cieľom nášho podujatia  bolo rozvíjať environmentálne  povedomie detí tvorivým a hravým spôsobom, chrániť prírodu a starať sa o ňu, a tak zveľaďovať životné prostredie. Želáme si, aby naše okolie nebolo len  krásne vyčistené v tento deň, ale ostalo čisté po celý rok. Deň  Zeme  v materskej škole  bol dňom  veselej nálady, rôznych hier a pracovných aktivít.