Už tradične sa mesiac marec spája s mesiacom kníh. Deťúrence mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knihu a rozprávať o nej kamarátom. Takto sme sa dozvedeli veľa nových a pekných informácií o  knihách – nielen o tom, čo sa v nich odohráva, ale aj to od koho ju detičky dostali.  

Deti vyrábali spoločne detské leporelá . Maľovaním, kreslením a lepením na rôzne témy poznávali písmenká,  ilustrovali známe rozprávky. Počúvali rozprávky , prednášali básne a riekanky, či hádali hádanky. Formou besedy a rozhovoru sa naučili ako sa vyrába a vzniká kniha.

Raj kníh – našu školskú knižnicu v MŠ sme tiež navštívili.  Deti sa dozvedeli, ako to v knižnici funguje, ako sú knihy rozdelené podľa žánru. Nakoniec  si deti mohli knihy požičať. Verím, že pre naše deti budú knihy a rozprávky stále najobľúbenejšie. Veď kniha je najlepší priateľ človeka.