V súčasnosti prežívame zvláštnu situáciu, zvláštny stav, ktorý sa týka nás všetkých. Táto situácia nás zasiahla nečakane ,,ako blesk z jasného neba“. Naše životy sa zmenili, na chvíľu akoby sa zastavil život. Nejakým spôsobom trpíme všetci, určite to každého z nás nejakým spôsobom zasiahlo, každý z nás musel zmeniť svoju dennú rutinu. Táto situácia zasiahla aj nás učiteľov, ale aj našich žiakov. Každodennou témou v súčasnej dobe je ,,Ochrana nášho zdravia“, ale aj zdravia ostatných. Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže ,,Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany“. Tento rok bola vyhlásená téma „Ako som vnímal mojimi očami, využíval čas a pomáhal počas pandémie. Ako by som pred ňou vedel chrániť školu, rodinu a kamarátov“. Téma nás oslovila práve preto, aby sme sa dozvedeli, ako deti vnímajú túto zvláštnu situáciu, ako ju prežívajú, či vedia, ako môžu chrániť seba, ale aj ostatných. Žiaci I. stupňa vytvorili výtvarné dielka, ktoré veľa napovedia. Bohužiaľ súťaž bola pre súčasnú situáciu zrušená. Tieto výtvarné práce budú zdobiť budovu našej školy.