Biela pastelka 2019

V tomto školskom roku sa naša ZŠ zapojila do verejnej zbierky pre ľudí so zrakovým postihnutím, ktorú každoročne organizuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.  Výťažok verejnej zbierky pomáha nevidiacim a slabozrakým ľuďom viesť plnohodnotný život. Za získané peniaze poskytujú v rámci celého Slovenska bezplatne sociálne služby a poradenstvo ľuďom so zrakovým postihnutím. Vďaka výnosu zbierky pripravujú tiež kurzy, na ktorých inštruktori učia nevidiacich a slabozrakých ľudí orientovať sa v priestore s pomocou bielej palice, čítať a písať Braillovo písmo, pracovať na špeciálne upravenom počítači, či uvariť si a postarať sa o svoju domácnosť. Do tejto zbierky sa zapojili žiaci aj učitelia našej školy. Veríme, že aj naším pričinením bude život týchto ľudí krajší a plnohodnotnejší.

SCAN_20200115_191819646