Dňa 22.4.2019 sa uskutočnil na našej škole DEŇ ZEME. V tento deň  sme si spoločne pripomenuli tento významný deň prostredníctvom prezentácie, čím všetkým ubližujeme našej Zemi a čo by sme mali robiť, aby sme ju zachránili. Na prvej vyučovacej hodine bola pre žiakov pripravená prezentácia ohľadom triedenia odpadov kde sa dozvedeli ako sa má správne triediť odpad. Na druhej vyučovacej hodine žiaci spoločne s triednymi učiteľmi sa vybrali vyčistiť aspoň kúsok Zeme okolo našej školy. Obec Tuhrina, zabezpečila farebné vrecia na separovaný zber a žiaci vyčistili nie len okolie našej školy ale aj okolitú prírodu.  Týmto dňom žiaci si uvedomili, že na našej Zemi je naozaj veľké množstvo odpadkov a preto treba našu Zem chrániť!

spracovala: Mgr. I. Sukovská