Zimné hry a zimné športy

Mesiac január nám nadelil kopec snehu, a to sa snúbi so zimnými hrami. Pozitívny vzťah k športu a radosť z hry sme mohli stretnúť na školskej akcii s názvom „Zimné hry a zimné športy“ aj napriek veľmi chladnému a mrazivému počasiu, ktoré žiakom vôbec nevadilo.

Žiaci prvého stupňa súťažili v troch skupinách, kde si zmerali sily vo vytváraní snežných anjelov a snehuliakov. Jeden žiak zo skupiny otlačil svoju postavu v snehu. Takto otlačených anjelov dotvorili výtvarne tak, že pomocou vodových farieb ich vymaľovali. Fantázia a tvorivosť žiakom vôbec nechýbala, pretože pri stavaní snehuliakov ich uzavreli „akože múrikmi zo snehových gúľ“ a taktiež ich dofarbovali farbami. Radosť a chuť tvoriť bola taká silná, že záver tejto akcie by bola skoro nesplniteľná, ale silný mraz donútil mladších žiakov ukončiť ju. Potom sa žiaci premiestnili do tried a zohriali sa uvareným teplým čajom. Pri tejto akcii nešlo o víťazov, ale hlavne získať radosť z pohybu v zimných mesiacoch v prírode, pretože otužovanie, pohyb a radosť z hry nám prispieva k prevencii proti rôznym chorobám. Takže sme sa všetci zhodli v tom, že vyhrávajú všetci žiaci, ktorí sa zapojili do zimných hier. 

Úspešnosť celej akcie potvrdilo aj to, že žiakom sa nechcelo končiť a chceli pokračovať, čo sme potvrdili prísľubom, že ak nám počasie dovolí, akciu si zopakujeme.

Organizátor: Mgr. Ivánna Pazderová, Mgr. Renáta Drabová

spracovala: Mgr. Ivánna Pazderová