Dňa 25. 10. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili na Dni otvorených dverí na Odbornom učilišti internátnom v Prešove. Táto akcia bola zameraná na profesionálnu orientáciu žiakov a zúčastnili sa na nej žiaci špeciálnych tried /VII.B, VIII.B, IX.B/. Žiaci a pedagógovia OUI nám predstavili výsledky svojej práce a prezentovali možnosti štúdia vo všetkých učebných odboroch. Žiaci si mohli prezrieť učebne, dielne a praktické ukážky každého učebného odboru, ktoré škola ponúka. Ďalej mohli vidieť  ukážku rôznych výrobkov z dreva žiakov učebného odboru ,,truhlář“ z Odborného učilišťa Chroustovice /ČR/ a  pochutnali si aj na cukrárenských výrobkoch žiakov učebného odboru kuchár, cukrár. Cieľom dňa otvorených dverí bolo oboznámiť žiakov s učebnými odbormi na OUI a zoznámiť ich s prostredím školy a s možnosťami štúdia na tejto škole.

spracovala: Mgr. Adriana Mikitová – výchovný poradca