Detský svet je plný tajných túžob a snov – aj deti majú svoje sny a túžby, ktoré ich robia spokojnejšími a šťastnejšími. Emocionálne zdravie je dôležité nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Najmä v tom detskom a tínedžerskom veku sa vníma ako základ pre spokojnejší život v dospelosti. Z nešťastného dieťaťa ťažšie vyrastie spokojný a šťastný ,,dospelák“. A aké sú želania našich detí? Úprimné, úsmevné, vážne a často na zamyslenie. Aj nás dospelých…Žiaci na hodine výtvarnej výchovy vyjadrili svoje túžby a priania kresbou. Prostredníctvom tejto aktivity sme mali možnosť získať od našich žiakov také informácie, o ktorých sme doteraz netušili. Dozvedeli sme sa, čím by chceli v budúcnosti byť, čo by chceli vlastniť (auto, pekný dom), ale aj to, že by raz chceli vidieť more, urobiť si vodičský preukaz a pod.  Priali si zdravie, šťastie nielen pre seba, ale aj pre svojich blízkych.